تسهیم هزینه آب

تشریح نحوه تسهیم قبض آب بر اساس میزان مصرف هر واحد

تسهیم هزینه قبض آب

یکی از ویژگی های شاخص سامانه مدیر ابری ساختمان، قابلیت تسهیم هزینه قبض آب ساختمان براساس میزان مصرف هر یک از واحدهای آپارتمان میباشد. البته لازم به ذکر است این قابلیت برای ساختمان هایی که واحدهای آن دارای کنتور آب فرعی میباشند، قابل استفاده است.

* برای آشنایی با دیگر روش های تسهیم هزینه کلیک کنید.

ثبت قبض آب

جهت ثبت قبض آب برای ساختمان و تسهیم هزینه آن، لازم است بر روی آیکون “+” در سمت چپ و بالای صفحه کلیک کنید. همانطور که در تصویر زیر میبینید، باید مقادیر مورد نیاز را برای هر یک از واحدهای تایید شده در ساختمان وارد نمود. پس از ورود اطلاعات لازم، مبلغ قبض آب به نسبت میزان مصرف هر واحد تعیین می گردد. بدین منظور، با وارد نمودن شماره کنتور پیشین و شماره کنتور کنونی هر واحد، میزان مصرف آن به طور خودکار محاسبه میگردد. در نهایت، پس از انتخاب گزینه “پردازش مبالغ“، مبلغی متناسب با میزان مصرف آب برای هر واحد مشخص میشود. شما میتوانید در صورت تمایل، با انتخاب گزینه “بارگذاری فایل اکسل“، اطلاعات مورد نیاز را در یک فایل اکسل با قالب مشخص بارگذاری کنید. با کلیک بر روی گزینه “ذخیره“، این اطلاعات در سیستم ثبت میگردد.

فرم ثبت تسهیم هزینه آب

لازم به ذکر است چنانچه پیش تر از طریق سامانه مدیر ابری ساختمان، قبض آب را تسهیم کرده باشید، در تسهیم جدید شماره کنتور پیشین هر واحد به صورت خودکار از شماره کنتور کنونی آخرین تسهیم آب موجود در سیستم درج میگردد که البته توسط کاربر قابل تغییر میباشد.

همانطور که پیش تر هم شرح دادیم، کاربر میتواند اطلاعات مربوط به شماره کنتورهای فرعی آب را در قالب یک فایل اکسل بارگذاری نماید. البته توجه داشته باشید که قالب اکسل بارگذاری هم در همین فرم برای کاربران در دسترس است. همچنین جایگذاری خودکار شماره کنتور کنونی آخرین تسهیم آب موجود در قسمت شماره کنتور پیشین در فایل اکسل هم انجام میگردد. بنابراین در این حالت کاربر فقط نیاز دارد شماره کنتور کنونی هر واحد را وارد نموده و فایل اکسل را بارگذاری نماید.

بارگذاری فایل اکسل
نمونه اکسل تسهیم هزینه آب
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *